Gyvenamojo korpuso registratūra: +37031965525
registratura@tulpe.lt, B.Sruogos g.4a, Birštonas, ŽIŪRĖTI ŽEMĖLAPĮ

Gydykla +370 319 65532, +370 319 61336
vgydykla@tulpe.lt, Birutės g.35, Birštonas ŽIŪRĖTI ŽEMĖLAPĮ

Tulpės“ sanatorijoje gydymui naudojamos gydomosios durpės bei sapropelinis dumblas. Durpės susidaro anaerobinėmis sąlygomis užželiančių uždarų vandens telkinių, dažniausiai pelkių, dugne, į kurį nusėda dumbliai, įvairių, o taip pat ir vaistingųjų augalų liekanos. Gydymui naudojamas durpinės kilmės gydomasis purvas, įkaitintas iki 46-48 C. Gydomojo purvo kompresais gydomos įvairios uždegiminės ir degeneracinės ligos. Kompresai gerina periferinę kraujotaką, audinių mitybą, spartina lėtinių uždegiminių židinių nykimą, veikia antialergiškai organizmą, todėl gydomųjų durpių kompresai gerai padeda gydant sąnarių, ginekologines, periferines nervų sistemos ir kitas ligas.

Sapropeliu vadinama koloidinės struktūros, drebučių pavidalo organinė medžiaga, susiformavusi per kelis tūkstančius metų ežerų dugne iš vandens gyvūnijos ir augalijos.  Sapropelis –gėlųjų vandenų ir pelkių peloidas (dumblas). Jo sandarą lemia sudėtingas dumblodaros procesas. Jis formuojasi iš suirusio augalinio ir gyvūninio planktono (smulkių organizmų, kurie gyvena pakibę vandenyje), bentoso (organizmų gyvenančių vandens telkinių dugne), stambiųjų vandens augalų-makrofitų (vegetacijos pabaigoje).  Į dumblą taip pat patenka bangų ardomos kranto medžiagos, paviršiaus nuotėkio, upių ir upelių, versmių atplukdomos bei oro srovių atnešamos medžiagos. Sapropelis formavosi kelis tūkstančius metų, kai nebuvo jokios technologinės taršos, todėl jis ne tik itin vertingas, bet ir ekologiškai švarus.

Sapropelis dėl gausybės jame esančių B grupės vitaminų, mikro ir makro elementų, nepakeičiamų amino rūgščių ir biostimulaitorių yra labai vertinga medžiaga.

Per ilgą formavimosi laiką sapropelyje susikaupė daug organinių, biologiškai aktyvių medžiagų (lipidų, biostimuliatorių, probiotikų ir kt.) ir mikroelementų;

Procedūrų metu jis veikia ne tiki odą, bet ir gilesnius audinius bei organus. Sapropelio procedūros pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, padeda kūnui pašalinti susikaupusisias kenksmingas medžiagas ir šlakus.

imgp7523Gydomojo purvo kompresai

Gydymui naudojamas durpinės kilmės gydomasis purvas, įkaitintas iki 42 C. Gydomojo purvo kompresais gydomos įvairios uždegiminės ir degeneracinės ligos. Kompresai gerina periferinę kraujotaką, audinių mitybą, spartina lėtinių uždegiminių židinių nykimą. Gydomųjų durpių kompresai naudingi gydant sąnarių, ginekologines, periferinės nervų sistemos ir kitas ligas.

 

 

Sapropelio aplikacijosimgp7283

Sapropelio aplikacijos suintensyvina vietinę kraujo apykaitą, todėl pagerėja audinių mityba, pagreitėja uždegiminių židinių rezorbcija, sumažėja uždegiminio proceso aktyvumas. Gydomasis purvas malšina skausmą, atpalaiduoja kraujagyslių spazmus, mažina kapiliarų pralaidumą, normalizuoja organizmo imunobiologinį ir neurovegetacinį reaktyvumą. Su sapropeliu atliekami viso kūno įvyniojimai, vonelės plaštakoms ir mineralinio vandens -purvo vonios.