Gyvenamojo korpuso registratūra: +37031965525
registratura@tulpe.lt, B.Sruogos g.4a, Birštonas, ŽIŪRĖTI ŽEMĖLAPĮ

Gydykla +370 319 65532, +370 319 61336
vgydykla@tulpe.lt, Birutės g.35, Birštonas ŽIŪRĖTI ŽEMĖLAPĮ

Gydomosios vonios

IMGP7403Aukštos mineralizacijos mineralinio vandens vonia ,,Vaidilutė“

Birštono „Tulpės“ sanatorijoje naudojamas mineralinis vanduo iš šaltinio „Vaidilutė“: tai natūralus vanduo, kuris dėl savo ypatingos cheminės sudėties (mineralų, elektrolitų, mikroelementų, dujų, rečiau organinių medžiagų) ir fizinių savybių (oksidacinio – redukcinio potencialo, šarmų ir rūgščių būklės, temperatūros, radioaktyvumo) teigiamai veikia sutrikusias organizmo funkcijas, metabolinius, fermentinius, kitus biocheminius, biofizinius procesus ir todėl yra naudojamas ligų prevencijai, gydymui ir reabilitacijai.
„Vaidilutės“ aukštos mineralizacijos bromidinės chloridinės natrio kalio vonios stiprina kraujagyslės sieneles, skatina medžiagų apykaitos procesus, padaro organizmą atsparesnį įvairių žalingų aplinkos faktorių poveikiui, ligoms, kurių patogenezėje imuniteto sutrikimai užima itin svarbią vietą. Jos naudingos gydant imuniteto sutrikimo ligas, distrofinius – degeneracinius sąnarių susidėvėjimo procesus, aterosklerozę, nutukimą, plikimą, priešlaikinį senėjimą, o taip pat centrinės nervų sistemos ir medžiagų apykaitos sutrikimus. Dėl mineralinio vandens poveikio atsipalaiduoja raumenys, numalšinami kraujagyslių spazmai, pagerėja širdies veikla, neuroreguliacinės organizmo funkcijos. Jos ypač veiksmingos gydant kai kurias kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, nervų, sąnarių ir ginekologines ligas.
„Vaidilutės“ mineraliniame vandenyje esantis nemažas bromo kiekis sąlygoja jo raminantį poveikį CNS (centrinei nervų sistemai) ir paviršiniams odos receptoriams, odos atsinaujinimui ir puoselėjimui.

Perlinės vonios
Tai dujinės vonios, prisotintos oro burbuliukais. Odos nervinius receptorius veikia temperatūros ir mechaninis faktoriai. Odą veikia kontrastinė temperatūra (dėl skirtingo vandens dujų šilumos laidumo ir šilumos imlumo). Perlinės vonios ramina CNS, mažina dirglumą, didina organizmo reaktyvumą, gerina kraujotaką, aktyvina medžiagų apykaitą.

Vaistažolių vonios:

Pušų vonia – tonizuojanti, gydomoji vonia, skiriama esant centrinės ir periferinės nervų, širdies kraujagyslių sistemų sutrikimams, reumatiniams skausmams, bendram organizmo nuovargiui ar peršalimui.

Kadugių vonia taikoma organizme susikaupusių druskų šalinimui, celiulito gydymui.

Beržų pumpurų –lapų vonia taikoma pažeistos odos (pašutimai, spuogai, egzema) priežiūrai. Rekomenduojama sergant žvyneline liga, atopiniu dermatitu, ichtioze.

Didžiosios dilgėlės vonia taikoma, esant reumatiniams, sąnarių, nugaros skausmams, bendram organizmo nuovargiui arba peršalimui. Pavargusių ir skaudančių rankų bei kojų gydymui.

Jūros dumblių vonia
Vonia praturtinta vitaminais A, B1, B2, B12, C, D, E, H (vitaminas H – grožio vitaminas), mikroelementais, lipidais, gleucidais, amino rūgštimis, turi labai platų gydomąjį poveikį. Ji atpalaiduoja raumenis, mažina nervinę įtampą, sustiprina kūną, atgaivina ir suminkština odą, detoksikuoja organizmą. Jūros dumblių vonios taikomos gydant įvairias ligas: stuburo iškrypimus, sausgyslių patempimą, išnirimą, viršsvorį, stresą, fizinį ar psichologinį nuovargį, bendrą organizmo išsekimą, odos problemas, celiulitą ir kt.

Angliarūgštės vonia
Angliarūgštės vonioje kūną padengia CO2 pūslytės, kurios sukelia odos kapiliarų išsiplėtimą, todėl pagreitėja kraujotaka kapiliaruose ir oda parausta. Įsiskverbusi per odą ir įkvepiama CO2 dirgina kvėpavimo centrą, pagilina kvėpavimą ir sustiprina širdies susitraukimus. Dėl to sulėtėja kvėpavimas, pagerėja kraujotaka, sumažėja arterinis ir veninis kraujospūdis.

Terpentino vonia
Terpentino vonios stimuliuoja kraujo ir limfos cirkuliaciją, pagyvina ląstelių medžiagų apykaitą, pagreitina kraujo plazmos atsinaujinimą, sustiprina apsaugines organizmo funkcijas, tonizuoja ir jaunina odą, veikia priešuždegimiškai. Terpentino vonia ypač efektyviai gydo sąnarių, kvėpavimo organų susirgimus, gerina apatinių galūnių kraujotaką, sergant kojų kraujagyslių ateroskleroze.

Ozono vonia
Ozono terapijos metu į vonią tiekiamas vanduo, prisotintas ozono, kuris teigiamai veikia kraujotakos sistemą, gydo metabolizmą, turi dezinfekuojančių savybių. Dėl aplinkos taršos, netinkamos mitybos ir stresų žmogaus organizme atsiranda sveikatai kenksmingų molekulių – laisvųjų radikalų. Jie pažeidžia ląsteles, sutrikdo medžiagų apykaitos procesus,todėl spartėja ląstelių senėjimo procesas, atsiranda raukšlių, oda atrodo pavargusi. Ozonas efektyviausiai naikina laisvuosius radikalus.. Be to, ozonas sitmuliuoja kolageno gamybą, oda atgauna stangrumą, taip jai sugrąžinama jaunystė. Ozonas turi savybę skverbtis ne į sveikus, o būtent į pažeistus audinius, atstatydamas buvusią struktūrą ir panaikindamas pačią senėjimo priežastį. Jis suaktyvina limfos apytaką ir, neleisdamas kauptis toksinams, panaikina „apelsino žievelės“odą. Ozonas teigiamai veikia mūsų imuninę sistemą, jis yra puiki infekcijų profilaktikos priemonė. Tai puiki priemonė gydant venų varikozę, diabetą, skrandžio opą, širdies ir kraujagyslių ligas ir kt.

 

Procedūros registruojamos tel. 8 319 61336, 8 319 65532 arba el.paštu vgydykla@tulpe.lt