Gyvenamojo korpuso registratūra: +37031965525
registratura@tulpe.lt, B.Sruogos g.4a, Birštonas, ŽIŪRĖTI ŽEMĖLAPĮ

Gydykla +370 319 65532, +370 319 61336
vgydykla@tulpe.lt, Birutės g.35, Birštonas ŽIŪRĖTI ŽEMĖLAPĮ

Kineziterapija

IMGP7633Kineziterapija salėje- gydymas judesiu. Tai viena atstatomojo gydymo ir reabilitacijos priemonių. Judesio energija mechanoreceptoriuose yra akumuliuojama ir transformuojama į nervinius impulsus, kurie sužadina organizmo atstatomąją reakciją. Kineziterapeutai įvertina kliento funkcijų sutrikimus, išmano jų atstatymo ir kompensavimo principus, gydo judesiu, fizioterapija ir masažo procedūromis, taiko psichoterapinio poveikio ir profilaktikos metodus bei priemones.

 

Vertikali vonia

IMGP6716Tai specialaus tempimo, atpalaidavimo pagalbinėm priemonėm pratimų kompleksas. Pratimai parenkami individualiai kiekvienam klientui. Po procedūrų kurso (10-15 kartų) sumažėja ir išnyksta sąnarių, nugaros skausmai, sustiprėja raumenys, didėja sąnarių paslankumas, padidėja fizinio krūvio tolerancija, pagerėja medžiagų apykaita, sumažėja svoris, pagerėja nuotaika. Vertikali vonia siūloma sergantiems ostechondroze, radikulitu, stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržom, po įvairių traumų, kaulų lūžių, po galvos ir nugaros smegenų traumų, po sąnarių išnirimų, po meniskų, raiščių, sausgyslių ir raumenų plyšimų, po mikrochirurginių operacijų, po peties sąnario, įvairių stuburo operacijų, po klubo, kelio, peties sąnarių endoprotezavimo, esant sąnarių uždegimams, nugaros ir sąnarių skausmams, ribotam sąnarių paslankumui, neurologinėms ir širdies kraujagyslių ligoms (insultams, infarktams, vaikų cerebraliniui paralyžiui), kvėpavimo ligoms (bronchinei astmai, bronchitams, po persirgto plaučių uždegimo), po įvairių plaučių operacijų, dirbantiems sunkų protinį ir fizinį darbą, turintiems viršsvorį, vaikams su ydinga laikysena, plokščiapėdyste.

 

Mankšta baseinetulpesslaider7

Vandenyje žmogus sveria dešimtadalį įprastinio kūno svorio, čia yra mažiau apkraunami sąnariai, todėl lengviau atlikti judesius, stovėti, eiti. Vandenyje pasikeičia diafragmos padėtis, gerėja periferinė kraujotaka, vanduo mažina skausmą, raumenų dirglumą, spazmiškumą, gerina pacientų emocinę būklę. 

 

Mankšta vandenyje su vandens dviračiu Hydrorider

Sanatorijoje siūloma IMGP7029ypatinga procedūra –mankšta vandenyje su vandens dviračiu Hydrorider. Vandens kėlimo jėga padeda sumažinti apkrovą sąnariams, todėl pratimai ant hidrodviračio rekomenduojami ortopediniams pacientams: po sąnarių keitimo, po kelio ir čiurnos sąnario raiščių operacijų, po artroskopinių operacijų, po achilo sausgyslių operacijų. Įrodyta, kad mankštinantis vandenyje žymiai mažesnė apkrova širdies kraujagyslių sistemai, todėl pratimai ant hidrodviračio ir hidrobėgtakio rekomenduojami kardiologiniams ir kardiochirurginiams pacientams.Dėl mažesnės ir tolygios kardiorespiratorinės sistemos apkrovos pratimai ant hidrodviračio ir hidrobėgtakio rekomenduojami sergantiems kvėpavimo takų ligomis.Dėl mažos sąnarių apkrovos pratimai ant hidrodviračio ir hidrobėgtakio rekomenduojami sergantiems sisteminėmis ligomis, kaip fibromialgija, Dėl sąnarius tausojančios mankštos rekomenduojama sergantiems reumatinėmis ligomis ir artroze. Užsiėmimų metu su pacientu dirba kineziterapeutas.

 Kinezioteipavimas

Reabilitaciteipavimasnė terapinė procedūra, atliekama naudojantis kinezioteipais (lipnia juosta). Kinezioteipai yra įvairių spalvų (kūno spalvos, juodos, mėlynos, raudonos, žalios, galtinos), pagaminti iš 100% medvilnės. Gamybai naudojama netoksiška rišamoji medžiaga termosol, kurios sudėtyje nėra latekso, vietoj jo naudojamas uretanas. Dėl to kinezioteipai nedirgina odos, ji gali laisvai kvėpuoti. Teipas nepralaidus vandeniui, galima praustis duše, ant kūno išsilaiko nuo 1 iki 4 dienų. Funkcinis gydomasis poveikis: gerina raumenų funkcionalumą, priklausomai nuo patologijos mažina raumenų hipertonusą arba stimuliuoja ir stiprina pažeistus ir nusilpusius raumenis,  stimuliuoja minkštųjų audinių (raumenų, raiščių, sausgyslių) trofiką, gerina rezorbcines savybes, gerina ir stiprina kraujotakos ir limfos sistemų veiklą, stabilizuoja sąnarius arba koreguoja sąnarių deformacijas, skatina pažeisto nervo regeneraciją, didina sensorinį suvokimą, mažina skausminius ir uždegiminius procesus.

Kinezioteipus tinka naudoti esant:

-Skausmui;

-Minkštųjų audinių sumušimams, hematomoms;

-Raumenų ir raiščių patempimams;

-Nugaros ir kaklo skausmams;

-Stuburo problemoms;

-Sąnarių skausmams ir ligoms;

-Po operacijų;

-Sporto traumoms;

-Blogam limfos nutekėjimui.

Šiaurietiškas ėjimas

-Šiaurietiškas ėjimas (angl. nordic walking) kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų jis taikomas slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 m. buvo pradėtos gaminti specialios lazdos, ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklės gerinimo (fitneso) pratimą.

-Šiaurietiškas ėjimas yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo, Parkinsono ir Alzheimerio ligas, osteoporozę. Jis taip pat puikiai tinka vyresnio amžiaus bei antsvorio turintiems žmonėms. Kaip bendro fizinio pasiruošimo ar reabilitacijos po traumų priemonė dažnai taikomas ir sporte.

 

Procedūrų registracija vyksta telefonais 8 319 61336, 8 319 65532 arba el.paštu vgydykla@tulpe.lt