Gyvenamojo korpuso registratūra: +37031965525
registratura@tulpe.lt, B.Sruogos g.4a, Birštonas, ŽIŪRĖTI ŽEMĖLAPĮ

Gydykla +370 319 65532, +370 319 61336
vgydykla@tulpe.lt, Birutės g.35, Birštonas ŽIŪRĖTI ŽEMĖLAPĮ

Gydomieji faktoriai

Organizmo grūdinimas, sveikatos stiprinimas, ligų prevencija, gydymas ir reabilitacija kurortiniais veiksniais (mineraliniu vandeniu, gydomuoju purvu, klimatu) pasiekė mus iš senovės Tibeto, Kinijos, Indijos, Asirijos, Babilono, Graikijos ir Romos. Kurorte klimato ir gydomosios kūno kultūros, masažo procedūros, mineralinio vandens gėrimas, mineralinės vonios, dušai, gydomųjų durpių kompresai, muzikos, biblio-, landšafto-, kvapų, spalvų terapija skiriami organizmo fiziologiniams sveikimo procesams skatinti. Klinikiniais stebėjimais ir moksliniais tyrimais nustatyta, kad šios kurortinės procedūros didina fiziologinę, medicininę, psichologinę, socialinę adaptaciją, atstato organizmo turimus kompensacinius pajėgumus, gerina nervinės reguliacijos funkcijas organizme, didina imunitetą ir gerina paciento psichoemocinę būklę. Tyrimais buvo nustatyta, jog kurortiniai veiksniai gali padidinti organizmo atsparumą žalingiems aplinkos poveikiams bei procesams (pavyzdžiui, fiziniam ir protiniam nuovargiui, stresui, šalčiui arba karščiui, mikrobų invazijai). Laiku panaudoti jie stiprina ir treniruoja organizmo fiziologines sistemas, atskirus organus, stabdo ligos progresavimą.

Klimatas Ūksmingų miškų masyvų supamas Nemunas sukūrė įspūdingą peizažą ir nepakartojamą aplinką žmonių atgaivai. Tylų, ramų, gražiais želdiniais ir gėlynais papuoštą miestelį mėgsta ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių žmonės- visi, norintys pagerinti sveikatą. Būtent dėl mineralinio vandens sudėties ir ypatingo švelnaus, fitoncidais ir lengvaisiais neigiamais jonais įsodrinto oro, kuris veikia organizmą lyg didžiulis inhaliatorius, Birštonas nuo seno yra laikomas vienu iš pačių geriausių Lietuvos kurortų. Jau po keleto dienų, praleistų Birštone, dauguma lankytojų atgauna dvasinę pusiausvyrą, ramybę, gerą nuotaiką, dingsta nervingumas, bendras silpnumas, nuovargis. Birštono kurorte sėkmingai taikomas tiek balneoterapinis, tiek peloidoterapinis gydymas.

Balneoterapija-gydymas mineraliniu vandeniu Mineralinio vandens terminas, kaip spėjama, yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio minera – ,,rūda“. Terminas „mineralinis vanduo“ pradėtas vartoti tik nuo XVI amžiaus. Mineraliniais vandenimis gydoma buvo jau senovės Indijoje, Kinijoje, Egipte ir kt.; maudymasis mineraliniuose šaltiniuose buvo paplitęs Graikijoje, o po to ir Romoje. Lietuvoje mineraliniai vandenys žinomi nuo viduramžių. Mineralinio vandens vonios skatina fiziologinius sveikimo mechanizmus. Jos ypač veiksmingos, gydant kai kurias kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, nervų, sąnarių ir ginekologines ligas. Gydymui naudojamos įvairios mineralizacijos chloridinio bromidinio natrio-kalio-kalcio mineralinio vandens vonios. Dėl jų poveikio atsipalaiduoja raumenys, numalšinami kraujagyslių spazmai, pagerėja širdies veikla, neuroreguliacinės organizmo funkcijos. Gėrimui naudojamas mineralinis vanduo ,,Vytautas“. Mineralinis vanduo reguliuoja skrandžio sulčių sekreciją, rūgštingumą, gerina skrandžio veiklą. Jis skatina tulžies susidarymą bei jos nutekėjimą į dvylikapirštę žarną, gerina tulžies biofizines savybes ir biocheminę sudėtį, kepenų ir žarnyno funkciją.

Peloidoterapija -gydymas purvu Kai kurių peloidų gydomosios savybės žinomos seniai. Senovės Egipte ligoniai padengdavo savo kūną Nilo dumblu ir kaitindavosi saulėje. Rašytiniai istoriniai šaltiniai liudija, kad Paduvoje 1370 m. plačiai buvo gydoma vulkaninės kilmės purvu, vėliau gydyti durpėmis pradėta Prancūzijoje (XVII a.), Vokietijoje (XVIII a.), Čekijoje. Birštono kurorte gydymui naudojamos gydomosios durpės. Durpės susidaro anaerobinėmis sąlygomis užželiančių uždarų vandens telkinių, dažniausiai pelkių, dugne, į kurį nusėda dumbliai, įvairių, o taip pat ir vaistingųjų augalų liekanos. Gydymui naudojamas durpinės kilmės gydomasis purvas, įkaitintas iki 46-48 C. Gydomojo purvo kompresais gydomos įvairios uždegiminės ir degeneracinės ligos. Kompresai gerina periferinę kraujotaką, audinių mitybą, spartina lėtinių uždegiminių židinių nykimą, veikia antialergiškai organizmą, todėl gydomųjų durpių kompresai gerai padeda gydant sąnarių, ginekologines, periferines nervų sistemos ir kitas ligas.